Dni Rodziny Diecezji Włocławskiej w licheńskim sanktuarium (zapowiedź)

Opublikowano: 20 czerwca 2022 r.
Miłość rodzinna jako powołanie i droga do świętości będzie tematem Diecezjalnych Dni Rodziny, które odbędą się w dniach 19-26 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Najbliższa niedziela, 19 czerwca w licheńskim sanktuarium obchodzona będzie jako Dzień Ojca. Począwszy od niej, codziennie, aż do niedzieli 26 czerwca, diecezjanie i wszyscy pielgrzymi będą modlić się różańcem, Apelem Maryjnym, trwać na adoracji, uczestniczyć we Mszach Świętych, szczególnie w intencji rodzin. Kolejne dni upłyną pod hasłami: „W basku Bożego ojcostwa”, „Sakramentalne małżeństwo – powołanie i zadanie”, „Serce Jezusa w sercu rodziny” czy „Rodzina drogą świętości”.Każdego dnia modlitwa animowana będzie przez inną grupę i parafię z terenu diecezji włocławskiej, a uczestnicy wysłuchają konferencji i świadectw m.in. „Ojciec – kim jestem?”, „Rodzina w świetle Bożego Słowa” i „Małżonkowie i kapłani razem w budowaniu Kościoła”.Na sobotę, 25 czerwca przewidziano Rodzinny Rajd Rowerowy wokół Lichenia (start o 10.00) oraz m.in. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy Świętej w intencji rodzin o godzinie 19.00.

Diecezjalne Dni Rodziny zakończy w niedzielę, 26 czerwca, Msza św. z błogosławieństwem rodzin i rodzinny piknik na zielonym dywanie przed bazyliką. Po południowej Mszy Świętej na rodziny będą czekać gry i zabawy oraz inne atrakcje.

Wydarzenie związane jest z zakończeniem obchodów Roku Rodziny ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka. Patronują mu biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej oraz Zgromadzenie Księży Marianów.

Szczegóły na plakacie

Plakat do pobrania TUTAJ

www.diecezja.wloclawek.pl