II Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. "Umacniajmy wzajemnie serca nasze"

Opublikowano: 21 listopada 2022 r.

– W czasie wieloletniej działalności Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych oraz wyrosłego z tej wspólnoty Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Niepłodność to ogromny problem; stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i pomijane. Jest oczywiście wiele miejsc, gdzie takie pary mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie, ale wciąż jest ich za mało – mówią organizatorzy Dnia modlitw o dar potomstwa.

Organizatorzy zapraszają do zorganizowania w niedzielę 11 grudnia 2022 r. obchodów II Dnia Modlitw o Dar Potomstwa w każdej  parafii w Polsce. Pierwszy Dzień modlitw o dar potomstwa odbył się 5 grudnia 2021 r. Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

W celu ułatwienia organizacji tego wydarzenia przekazują do użytku parafii cały komplet materiałów do organizacji i promocji tego dnia.

Do pobrania na stronie: https://abrahamisara.pl/

W materiałach:

  • plakat promujący wydarzenie oraz banery internetowe
  • ulotki dla parafian, zachęcające do wsparcia małżeństw na różne sposoby
  • kazanie i modlitwę powszechną

Zapraszamy także do uczestnictwa w centralnym wydarzeniu tego dnia w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.

W ramach obchodów centralnych odbędzie się:

  • 12.30  msza św pod przewodnictwem ks. bp Jana Zająca – w górnym kościele
  • 13.45  krótka konferencja „O duchowym towarzyszeniu parom, które nie mogą doczekać się dziecka” (biała sala): o istniejących Duszpasterstwach Małżeństw Niepłodnych opowiedzą duszpasterze: ks. Mirosław Czapla (Kraków) i ks. Kazimierz Musioł (Rybnik), siostry nazaretanki opiekujące się wspólnotą oraz małżonkowie.