Spotkali się diecezjalni doradcy życia rodzinnego i diecezjalni duszpasterze rodzin. Ogólnopolska Sesja Duszpasterstwa Rodzin

Opublikowano: 31 maja 2023 r.
„Chrześcijańskie przepowiadanie dotyczące rodziny to doprawdy dobra nowina” (Amoris laetitia, 1). Tak rozpoczyna się dokument Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia „Droga wtajemniczenia katechumenalnego dla życia małżeńskiego”, który jest nowymi wskazaniami duszpasterskimi dla Kościołów partykularnych w aspekcie towarzyszenia narzeczonym, małżeństwom i rodzinom w realizacji ich powołania.
Podczas spotkania roboczego Duszpasterstwa Rodzin trwała dalsza praca nad aktualizacją Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin, która rozpoczęła się na spotkaniach w rejonach. Podjęty został temat wsparcia diecezjalnych Wydziałów Duszpasterstwa Rodzin w zakresie prewencji wykorzystania seksualnego, o którym mówiła prezes Fundacji Świętego Józefa KEP, Marta Titaniec. Omówiona została peregrynacja relikwii rodziny Ulmów, która rozpocznie się po ich beatyfikacji 10 września 2023 r., w diecezjach w Polsce.
W spotkaniu uczestniczyli również przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP bp Wiesław Śmigiel, bp Romuald Kamiński i bp Józef Wróbel oraz świeccy członkowie Rady ds. Rodziny KEP.
Spotkanie odbyło się w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornej w dniach 23-24 maja 2023 r.