Rekolekcje dla małżeństw i rodzin

Diecezja Płocka

Diecezja Gliwicka

Wakacyjne rekolekcje dla rodzin 2022r.

Zapraszamy na wakacyjne rekolekcje dla rodzin. Proponujemy zatrzymanie się i spojrzenie tym razem na siebie i swoją relację małżeńską z innej perspektywy. Łączymy przyjemne z pożytecznym i jesteśmy do dyspozycji, gdy potrzeba wsparcia. Dzielimy się doświadczeniem i motywujemy do wzrostu.

TEMAT: “Dwie natury – jedno małżeństwo” – rekolekcje dla małżeństw i rodzin z elementami warsztatów.

TERMIN: 12 – 21 sierpień 2022r.

Rozpoczynamy 12 sierpnia Mszą św. o godz. 17:00, kończymy 21 sierpnia obiadem o godz. 13:00

MIEJSCE: Dom Rekolekcyjny Misji Afrykańskich im. Kleryka Roberta Gucwy SMA Śmigowskie 110, 33-350 Piwniczna Zdrój

UCZESTNICY: Małżeństwa sakramentalne – oczywiście z dziećmi jeśli są.

KONTAKT: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej, tel. 507389948

ZGŁOSZENIA: 

Po dwuletniej przerwie wracamy do propozycji spędzenia wakacyjnego czasu łącząc wypoczynek z formacją duchową i rozwojem relacji w rodzinie.

W trakcie rekolekcji na warsztatach dla małżonków będą poruszane między innymi zagadnienia takie jak:

– Jestem sobą (osobowość: zasoby, temperament, predyspozycje, potrzeby)

– Kim jest współmałżonek (akceptacja, zrozumienie, empatia)

– Bogactwo naszego małżeństwa (motywacja, współpraca, ubogacanie)

Uczestnicy rekolekcji rodzinnych mogą skorzystać z:

– Wspólnych modlitw porannych i wieczornych – śpiew, rozważania, dziękczynienie.

– Codziennej Eucharystii.

– Możliwości przygotowania się i przystąpienia do sakramentu Spowiedzi Św.

– Adoracji Najświętszego Sakramentu – indywidualna, wieczorem w ciszy.

– Zajęć grupowych – warsztatowych w temacie rekolekcji dla małżeństw. Dzieci w tym czasie mają zajęcia w swoich grupach wiekowych, a najmłodsze (od 0 do 3 roku życia) są pod opieką indywidualną opiekunek (dzieci – nawet najmniejsze – nie mogą przebywać na warsztatach rodziców).

– Konferencji Księdza rekolekcjonisty – rozważania.

– Rozmów indywidualnych z osobą duchowną lub z organizatorami (psychologiem, terapeutą, doradcą życia rodzinnego, instruktorem naturalnego planowania rodziny).

– Czasu wolnego dla całych rodzin (boisko sportowe, baseny, szlaki górskie, wody zdrojowe, ruiny zamku w Rytrze, park linowy, spływ Popradem)

– Ciszy i przepięknych, otaczających dom rekolekcyjny gór Beskidu Sądeckiego.

Prowadzący:

Ks. dr Michał Zurzycki diecezjalny duszpasterz rodzin diecezji gliwickiej, psychoterapeuta integratywny. Od czterech turnusów jest opiekunem naszych rekolektantów. Wspiera ich w rozmowach duchowych oraz dzieli się swoim doświadczeniem. Wraz z diakonem i klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu tworzy silne zaplecze modlitewne i formacyjne.

Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie małżonkowie z 26 letnim stażem i rodzice dwóch synów. Od 2004 roku są Diecezjalnymi Doradcami Życia Rodzinnego posługującymi w Duszpasterstwie Rodzin Diecezji Gliwickiej. Katarzyna jest magistrem teologii o specjalizacji poradnictwo rodzinne, instruktorem naturalnego planowania rodziny. Michał jest dyplomowanym mediatorem sądowym, terapeutą w trakcie certyfikacji i doradcą życia rodzinnego. Autorzy programu rekolekcyjnego realizowanego w trakcie rekolekcji “Zbudujemy dom na Skale” oraz “Kropelki dla małżeństwa” – warsztatów jednodniowych dla małżeństw realizowanych w diecezji gliwickiej.

Dorota Zaporowska żona, mama, psycholog, psychoterapeuta.

Rekolekcje powstały z inspiracji i potrzeb jakie mieliśmy w okresie naszego młodego małżeństwa. Większość ofert było kierowanych do członków wspólnot. Niestety wówczas (do nadal) należeliśmy do wspólnoty Wielkiego Zawierzenia, która prowadzi jedynie rekolekcje indywidualne w duchu Ignacjańskim. Potrzebowaliśmy jednak oferty, która łączyłaby aktywny wypoczynek z możliwością rozwoju duchowego nas młodych małżonków i naszych dorastających dzieci.
Gdy 18 lat temu przyjęliśmy posługę jako Diecezjalni Doradcy Życia Rodzinnego w Diecezji Gliwickiej naszym pragnieniem było zorganizowanie właśnie takich rekolekcji dla rodzin. Oczywiście zapraszamy każdego niezależnie od przynależności do wspólnot Kościoła Katolickiego, jak i stażu małżeńskiego.

Więcej o miejscu organizowanych rekolekcji na stronie internetowej www.sma.pl