Bliżej tajemnicy Eucharystii - Zanurzenie w Słowo

Rodzaj:
Rekolekcje
Data rozpoczęcia:
01.04.2023 06:00
Data zakończenia:
01.04.2023 20:00
Diecezja:
Warszawsko-praska
Miejscowość
Ostrówek
Koordynator:
s. Rachela Waszkiewicz
Telefon:
730153707
Koszt:
130 zł
Uczestnicy:
Kobiety, Małżeństwa, Mężczyźni, Starający się o potomstwo, Związki nieskramentalne
Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić Słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi s. Rachela Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Skupienie to zaczniemy tuż przed Wielkim Tygodniem, stąd propozycja, by pochylić się nad tajemnicą Eucharysii, która w sobie uobecnia wydarzenia paschalne. Chcemy w tym dniu zaczerpnąć ze świadectwa ustanowienia Eucharystii ewangelisty – św. Łukasza. Jezus przed wyjściem do Getsemanii najpierw przeżywa ze swoimi uczniami żydowską paschę, powierzając całkowicie siebie w ich ręce i dając im nakaz, by i oni czynili to samo. W czasie Zanurzenia w Słowo będzie okazja, by osobiście usłyszeć i przeżyć pierwsze Łamanie Chleba i ten dar przyjąć, a potem zanieść go głodnym Jego miłości.

Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości na łaskę Pana, by Słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to się stało w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach ewangelii. I Ty możesz wziąć udział w wielkiej przygodzie życia podążając za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście świętym również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz „słowa życia wiecznego”, to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Bogiem, gdzie już nie ma lęku i smutku, rozpoczy i beznadziei.

Na spotkanie do Domu Św. Faustyny w Ostrówku zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze Słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja serca, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego Słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez s. Rachelę Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. W rytm tego dnia są wpisane posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zaczynamy o 9.00 i kończymy o 20.00.

Serdecznie zapraszamy 🙂