Dzień skupienia dla rozeznających powołanie małżeńskie i młodych małżeństw

Rodzaj:
Rekolekcje
Data rozpoczęcia:
02.12.2023 15:00
Data zakończenia:
02.12.2023 21:00
Diecezja:
Legnicka
Miejscowość
Legnica
Koordynator:
Agata Szymkowiak
Telefon:
697672275
Uczestnicy:
Kobiety, Małżeństwa, Mężczyźni
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej zaprasza na Dzień Skupienia dla narzeczonych i młodych małżeństw pod hasłem „Im wyżej, tym bliżej – jak ogarnąć małżeński „trójkąt”? Małżeński trójkąt – to oczywiście żona, mąż i Pan Bóg. Funkcjonowanie w takim układzie bywa niełatwe, ale warto – bo im bliżej Boga, tym bliżej siebie nawzajem!

Ten Dzień Skupienia to propozycja dla par, które przygotowują się do ślubu i chcą zadbać nie tylko o zewnętrzne „dekoracje”, ale także o swoją duchowość, dla tych, którzy chcą spędzić trochę czasu w skupieniu przed ważnym dniem zawarcia sakramentu małżeństwa. Zaproszone są także młode małżeństwa, które potrzebują chwili, aby zatrzymać się i uporządkować relację z Bogiem i sobą nawzajem czy po prostu chcą razem pomodlić się i posłuchać wartościowych treści.

Będzie czas na adorację i modlitwę, przewidziana jest także konferencja Biskupa Piotra Wawrzynka oraz Eucharystia, której będzie przewodniczył, nie zabraknie słowa od pary małżeńskiej na temat praktyki budowania duchowości w małżeństwie. Będzie również okazja do spowiedzi lub rozmowy z kapłanem. Spotkanie zakończy się kolacją, aby nie pominąć elementu integracji i budowania wspólnoty.

Dzień Skupienia odbędzie się 2 grudnia (sobota) od 15 do ok. 21.00, w Domu Słowa w Legnicy.

Zapisy przyjmuje Duszpasterstwo Rodzin – zapraszamy!

UWAGA: Udział w dniu skupienia NIE ZASTĘPUJE udziału w naukach przedślubnych ani spotkaniach indywidualnych z doradcą życia rodzinnego. Mimo to, zachęcamy do przybycia i troski o swoją duchowość!