“Konflikt małżeński i co dalej?” z grą małżeńską “Przekonaj mnie!”

Rodzaj:
Warsztaty
Data rozpoczęcia:
27.01.2024 09:00
Data zakończenia:
27.01.2024 16:00
Diecezja:
Gliwicka
Miejscowość
Gliwice
Koordynator:
Katarzyna Kamińska-Jurkiewicz
E-mail:
Telefon:
+48 501 397 904
Koszt:
150 zł od pary
Uczestnicy:
Małżeństwa
Warsztaty “Konflikt małżeński i co dalej?” są kierowane do małżonków sakramentalnych, którzy chcą podejmować pracę nad relacją w swoim małżeństwie. Każde małżeństwo przeżywa konflikty, ale niestety nie każde prawidłowo je rozwiązuje. Ucieczka od trudnych tematów jest „zamiataniem pod dywan” i nie służy trwałości małżeństwu. Skrajności, które występują po sytuacjach trudnych np. zazdrość, brak zaufania, kontrola, mogą skomplikować codzienne funkcjonowanie małżonków. Warsztaty mają na celu: uświadomienie sobie przyczyn konfliktu, zmotywowanie do podejmowania trudnych tematów, nabycie umiejętności poszukiwania prawidłowych rozwiązań, sposoby odzyskiwania równowagi po konflikcie, doświadczenie pozytywnych rozwiązań. W czasie warsztatów przewidziane są przerwy na kawę.

Nikt nie lubi się kłócić choć wszyscy wiemy, że konflikty w związku są nieuniknione.

Dbać o relacje małżeńskie można na wiele sposobów, my proponujemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W atmosferze randki, przy dobrej kawie i ciastku, małżonkowie będą mogli przyjrzeć się konfliktowej sytuacji tak, aby zbliżyć się do siebie i wspólnie odnaleźć lepsze rozwiązanie.

Gra autorska “Przekonaj mnie” stworzona na potrzeby warsztatu pomaga w rozwiązywaniu małżeńskich sytuacji konfliktowych. Najważniejsze nie jest udowodnienie własnej racji, ale możliwość wypowiedzenia wzajemnych oczekiwań i emocji. Gra pomaga w rozmowie na głębszym poziomie, co służy lepszemu zrozumieniu nieporozumienia i ułatwia wspólne poszukiwanie najlepszego rozwiązania. Każda para otrzyma egzemplarz gry na własność.
Warsztaty poprowadzą Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie – małżeństwo z 27 letnim stażem, rodzice dwóch dorosłych synów, diecezjalni doradcy życia rodzinnego, twórcy gry małżeńskiej „Przekonaj mnie!”.

Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być jeszcze lepiej!