MAMA CÓRCE, KOBIETA KOBIETCE. Zapraszamy mamy dziewczynek w wieku nastoletnim

Rodzaj:
Warsztaty
Data rozpoczęcia:
04.03.2025 17:00
Data zakończenia:
04.03.2025 20:00
Diecezja:
Krakowska
Miejscowość
Kraków
Koordynator:
Faustyna Wojdyło
Telefon:
+48 512 180 000
Koszt:
250.00 zł
Uczestnicy:
Kobiety
Warsztat skierowany jest do mam dziewczynek w wieku nastoletnim.

Warsztaty Mama Córce, kobieta kobietce mają na celu stworzenie przestrzeni do rozmowy mamy i córki na tematy związane z płciowością i dojrzewaniem. Celem jest tak wesprzeć mamę (bądź bliską ciocię, mamę chrzestną) 10-12 letniej dziewczynki, by porozmawiała ze swoją córką wchodzącą w okres dorastania o tym, jak będzie zmieniało się jej ciało, o pojawieniu się pierwszej miesiączki, higienie, pięknie funkcjonowania kobiecego cyklu, dojrzewaniu i płodności.

Podczas warsztatów mamy otrzymają dedykowany im pakiet materiałów edukacyjnych. Zostaną przeszkolone z fizjologii kobiecego cyklu i dzięki temu będą mogły umiejętnie, rzetelnie i z pasją wprowadzać w temat swoją nastoletnią córkę. Zapoznają się także z funkcjami aplikacji mobilnej INERcycle GIRL, która jest skierowana do nastolatek.

Projekt realizowany w ramach programu INER https://mamacorce.iner.pl/.

Prowadzące:

Dorota Bałazińska – ukończyła studia podyplomowe z Mediacji Cywilnych i Rodzinnych przy Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Jest również absolwentką Studium Teologii Rodziny przy powyższym Uniwersytecie. W Fundacji Towarzyszenia Rodzinie w ramach katolickiego poradnictwa rodzinnego prowadzi konsultacje w zakresie budowania relacji małżeńskich, naturalnych metod rozpoznawania płodności, pokonywaniu trudności wychowawczych. Zajmuję się także wsparciem mediacyjnym małżeństw, rodziców.

Iwona Koprowska – większość swojej aktywności zawodowej i prywatnej skupiła na budowaniu relacji głównie między kobietami. Najpierw uczestniczyła, a potem sama tworzyła, współtworzyła i aktywizowała społeczności lokalne mam z małymi dziećmi w Krakowie. Działa w projektach krakowskich pt.: Ogródek dla Matki i Dziecka, Integralne Mamy, Macierzanka. Propaguje szeroko pojętą profilaktykę zdrowia, czerpiąc z doświadczenia swojej pracy jako: biolog, dietetyk, doradca laktacyjny, instruktor metod rozpoznawania płodności, terapeuta zajęciowy. Prywatnie żona i mama dwóch pełnoletnich córek.

Katarzyna Piwowarczyk – z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin związana jest od 2012 roku, towarzysząc i wspierając narzeczonych jako doradca życia rodzinnego na konsultacjach w Poradni Życia Rodzinnego (w języku polskim i angielskim) oraz prowadząc z mężem katechezy przedmałżeńskie. Jako nauczyciel metody objawowo termicznej wg prof. Rötzera prowadzi kursy podstawowe dla narzeczonych oraz warsztaty Mama Córce – Kobieta Kobietce. Jest żoną od 16 lat, mamą 5 dzieci, w tym dwójki po stracie. Wraz z mężem korzysta z narzędzi Pozytywnej Dyscypliny w domu, jak i w Akademii, którą wspólnie z mężem prowadzi od kilkunastu lat.