Rekolekcje. "Bóg, miłość, małżeństwo. Wierność, kryzys, zdrada"

Rodzaj:
Rekolekcje
Data rozpoczęcia:
19.03.2023 07:00
Data zakończenia:
22.03.2023 19:00
Diecezja:
Łomżyńska
Miejscowość
Ostrołęka
Miejsce:
Parafia pw. Zbawiciela Świata
Uczestnicy:
Małżeństwa, Rodziny
Temat rekolekcji: „Bóg – miłość – małżeństwo. Wierność – kryzys – zdrada”. Konferencje wygłosi ks. dr Jacek Kotowski, Duszpasterz Rodzin Diecezji Łomżyńskiej.
Mówiąc o tym, że Bóg jest twórcą małżeństwa i rodziny, i że to On wyznaczył zasady życia w domu, rekolekcjonista poda przepis na szczęśliwe małżeństwo i trwałą rodzinę. Korzystając z Biblii i odwołując się do konkretnych postaci ze Starego Testamentu, odsłoni zamysł Pana Boga o małżeństwie, poda przyczyny pierwszego w historii kryzysu małżeńskiego (Adam i Ewa), wyjaśni mechanizm zdrady i jej konsekwencje (Dawid i Batszeba) oraz powie skąd brać siłę do bycia wiernym małżonkiem i jak hojnie Bóg wynagradza wierność małżeńską (Józef Egipski i żona Potifara).
Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wszystkich małżonków, narzeczonych czy osoby myślące o miłości. Każdy z nas żyje w rodzinie a małżeństwo to przecież najbardziej powszechne powołanie. Niestety obie te instytucje przeżywają kryzys. Potraktujmy te rekolekcje jako inwestycję w umacnianie swojej relacji do Pana Boga, jak i do współmałżonka.