Rekolekcje o szczęściu małżeńskim.

Rodzaj:
Rekolekcje
Data rozpoczęcia:
01.12.2023 18:00
Data zakończenia:
03.12.2023 16:00
Diecezja:
Warszawska
Miejscowość
Zalesie Górne
Koordynator:
Wspólnota Przymierza „Święta Rodzina”
Telefon:
509 793 280
Plakat:
Koszt:
Ofiara na pokrycie kosztów uczestnictwa400zł
Uczestnicy:
Małżeństwa
Na tych rekolekcjach kobiety mogą dostrzec nowe oblicze swoich mężów, a mężczyźni odkryć nowe sposoby okazywania miłości żonom.
Jest to unikatowy kurs, w którym towarzyszą nam dwie pierwsze pary małżeńskie wyniesione na ołtarze wcale nie w uznaniu nadprzyrodzonych zasług i spektakularnych cudów, ale właśnie za zwyczajną miłość i otwarcie się na dar sakramentu małżeństwa.
Maria i Alojzy Quattrocchi oraz Zelia i Ludwik Martin byli zwyczajnym małżeństwem, jak większość z nas, którzy potrafili swoje codzienne życie małżeńskie i rodzinne przeżywać w sposób nadzwyczajny.
Siła tych rekolekcji tkwi w działaniu Boga, który chce uczyć miłości w tak prozaicznych sytuacjach jak czytanie gazety, wspólny posiłek, wyjście do teatru, wycieczka w góry.
Rekolekcje prowadzą osoby świeckie – małżonkowie z katolickiej Wspólnoty Przymierza Święta Rodzina wraz z opiekunem Wspólnoty, księdzem Krzysztofem Grzejszczykiem.
Rekolekcje mają formę warsztatową. W planie kursu jest codzienna Msza święta, adoracja oraz modlitwa – wspólnotowa, indywidualna. Do dyspozycji uczestników przez 24h jest kaplica w domu rekolekcyjnym.