Rodzinne Espresso

Rodzaj:
Warsztaty
Data rozpoczęcia:
06.10.2023 16:30
Data zakończenia:
06.10.2023 20:00
Diecezja:
Ełcka
Miejscowość
Pisz
Miejsce:
Aula 1 LO 12-200 Pisz ul. Sikorskiego 15
Koordynator:
Fundacja Czuły Dom
Telefon:
503778336
Koszt:
Bilet małżeński 150 zł bilet pojedyńczy 100 zł
Uczestnicy:
Kobiety, Małżeństwa, Mężczyźni
6 października 2023 roku w Piszu odbędzie się pierwsza konferencja „Rodzinne Espresso” organizowana przez Fundację „Czuły Dom” oraz Paulinę i Macieja Sparzaków. Jest to spotkanie dla tych, którzy pragną rozwoju swojej rodziny, a jednocześnie dostrzegają wyzwania z jakimi się codziennie borykają.

Dlaczego „Rodzinne espresso”?
„- Zależy nam, aby w Piszu pojawiało się więcej inicjatyw dla rodziców, które wniosą inspirację, motywację, dadzą konkretną wiedzę czy narzędzia w przystępnej formie, jednak nadal na wysokim poziomie. Będziemy tu zapraszać mówców, którzy mają wiedzę, ale też świetnie ją przekazują.” –zaznacza Marlena Bessman-Paliwoda, prezes Fundacji „Czuły Dom”.

Zaproszeni goście
„- Pan Tomasz Zieliński jest naszym pierwszym gościem, ale nie ostatnim, bowiem „Rodzinne Espresso” to będzie cykl konferencji.” – wskazują Paulina i Maciej Sparzakowie, współorganizatorzy. To właśnie Maciej Sparzak wpadł na pomysł, aby zaprosić do Pisza Zielińskiego: „- Dlaczego on? Sposób mówienia tego człowieka o tym, jak słuchać drugiego człowieka jest fenomenalny i trzeba się z tym po prostu zapoznać. Porusza do głębi i pokazuje, że za zachowaniem dzieci czy naszym często stoi coś zupełnie innego.”

Tomasz Zieliński jest inicjatorem akcji „Usłyszeć na czas”, prowadzącym legendarne już „okienko” dla młodzieży i dzieci po próbach samobójczych, prowadzącym warsztaty dla rodziców o tym, jak komunikować się z dzieckiem, by czuło się zauważone i wysłuchane. W Internecie publikuje za zgodą fragmenty rozmów z dzieciakami, które biją rekordy popularności.

Małżonkowie górą!
„- Obecnie trzy czwarte słuchaczy to małżonkowie. Niesamowicie nas to cieszy. Wprawdzie mieliśmy takie ciche pragnienie, by pary były razem – ma to wówczas inny wydźwięk we
wprowadzaniu zmian czy inspiracji w domu, jednak zapisy przeszły nasze najśmielsze marzenia! Jest to odpowiedź na to, że bilet małżeński kosztuje 150zł, zaś pojedynczy 100 zł. To nasz ukłon w stronę małżonków.” – podkreśla Łukasz Paliwoda z Fundacji „Czuły Dom”. „- Mamy zgłoszenia z całej Polski, ale nie ukrywamy, że chcieliśmy by to była konferencja dla osób z naszego regionu – i udało się! Najwięcej zgłoszeń jest z Pisza i z Ełku.”

Jeszcze są wolne miejsca. Na konferencję można zgłosić się wypełniając formularz
(https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe9e4Xh-
soRvexPiTB7PKRbIgAciBUYb6FuF1UAjFg-Z0LzRA/viewform?pli=1) lub wysyłając e-mail na
adres czulydom@gmail.com.
***
Fundacja „Czuły Dom” – młoda fundacja, której celem jest rozwój małżeństw i rodzin. Jej
fundatorami są Marlena Bessman-Paliwoda oraz Łukasz Paliwoda. Działania fundacji można
śledzić na Facebooku i Instagramie @czulydom.