Spotkania Małżeńskie - weekend podstawowy dla małżeństw

Rodzaj:
Rekolekcje
Data rozpoczęcia:
13.10.2023 06:00
Data zakończenia:
15.10.2023 06:00
Diecezja:
Gnieźnieńska
Miejscowość
Gniezno
Koordynator:
Spotkania Malżeńskie
Telefon:
604 858 469
Koszt:
590,00
Uczestnicy:
Małżeństwa
Spotkania Małżeńskie proponują przeżycie spotkania we dwoje, czyli warsztatowych rekolekcji dla małżeństw pragnących pogłębienia relacji, a także przeżywających trudności i kryzysy. Podczas tych rekolekcji mąż i żona we dwoje, i jak podkreślamy, tylko we dwoje, mają okazję porozmawiać ze sobą o tym, o czym na co dzień nie rozmawiają, albo ich rozmowa jest źródłem napięć i konfliktów. Na Spotkaniach Małżeńskich mogą popatrzeć na swoje życie w zupełnie innym świetle niż dotychczas. Niezależnie od skali uczuć łączących ich lub dzielących, mogą zrobić krok w kierunku pogłębienia miłości i odnowienia swojego związku. Proponujemy oderwanie się na 44 godziny od wszystkich codziennych spraw i zajęć po to, by być tylko dla siebie.
Program Rekolekcji podstawowych polega na przeżyciu w swoim związku dialogu dotyczącego tak spraw codziennego życia, jak i szerszych problemów pojawiających się w związku. Siła oddziaływania Spotkań Małżeńskich polega na tym, że małżeństwo może podczas trwania przeżyć świeżość wzajemnych uczuć, odnowić lub odkryć na nowo swoją jedność. Małżeństwo wyjeżdżające z weekendu jest na ogół zdolne do przezwyciężania konfliktów. Program oparty jest na nowoczesnej wiedzy z zakresu psychologii komunikacji i teologii. Jest tak ułożony, że pozwala każdej parze spojrzeć na własne życie w duchu miłości.

Aby naprawdę przeżyć te warsztaty trzeba oderwać się całkowicie od wszystkich zajęć domowych i zawodowych, od dzieci, komputera i telefonu. Chodzi o to, żeby być tylko dla siebie. Dlatego nasze warsztaty rekolekcyjne mają formę wyjazdową. Rozpoczynają się w piątki o godz. 17:30, a kończą w niedziele ok. godz. 15:00. Popularnie nazywane są także weekendami małżeńskimi. Konieczne jest uczestniczenie obojga, bez dzieci, na całości programu.

Jest to nietypowe spotkanie, w czasie którego proponujemy uczestnikom taką formę dialogu we dwoje, która z jednej strony pomaga lepiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami. Nie są to tradycyjne rekolekcje ani psychoterapia, choć mają skutki terapeutyczne. Spotkania Małżeńskie okazały się szczególnie owocne dla małżeństw w kryzysie, a także dla powtórnych związków po rozwodzie. Dla wielu par były przysłowiową ostatnią deską ratunku. Dla wszystkich mogą być ważnym krokiem odnawiającym i umacniającym miłość.

Zajęcia prowadzone są według ściśle opracowanego programu w serdecznej atmosferze stwarzanej przez prowadzących. Uczestnicy mogą poczuć się w niej bezpiecznie, pomimo przeżywanych niekiedy trudności we wzajemnych relacjach w małżeństwie.