Warsztaty komunikacji małżeńskiej „Kochanie, porozmawiaj ze mną!”

Rodzaj:
Warsztaty
Data rozpoczęcia:
24.02.2024 09:00
Data zakończenia:
24.02.2024 16:00
Diecezja:
Gliwicka
Miejscowość
Gliwice
Koordynator:
Katarzyna Kamińska-Jurkiewicz
E-mail:
Telefon:
+48 501 397 904
Koszt:
150 zł od pary
Uczestnicy:
Małżeństwa
Umiejętność prowadzenia dialogu małżeńskiego jest niezbędnym elementem budowania relacji i więzi między mężem a żoną. Własne doświadczenie małżeńskie oraz spotkania z innymi małżonkami pokazują, że częstą przyczyną konfliktów i nieporozumień jest nieprawidłowa komunikacja. Od braku komunikacji, poprzez zdawkowe informacje, do przekazywania raniących i niezrozumiałych treści małżonkowie coraz bardziej oddalają się od siebie, bo przestają siebie rozumieć.

Poznanie podstawowych zasad dobrego komunikowania się i przećwiczenie dialogu we własnym małżeństwie jest początkiem umacniania relacji i pogłębiania więzi, które są niezbędne, aby być szczęśliwym mężem i żoną.

Zapraszamy pary małżeńskie do spotkania w dialogu. Dbać o relacje małżeńskie można na wiele sposobów, my proponujemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W atmosferze randki, przy dobrej kawie i ciastku, małżonkowie będą mogli poznać lub przypomnieć sobie zasady prawidłowej komunikacji i praktycznie je przećwiczyć.

Trudności w porozumieniu małżonków mogą przyczyniać się do powstawania nieporozumień a czasem nawet konfliktów. To najczęściej podawany powód z którym pary zgłaszają się w poradni życia rodzinnego po pomoc.

Warsztaty poprowadzą Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie – małżeństwo z 27 letnim stażem, rodzice dwóch dorosłych synów, diecezjalni doradcy życia rodzinnego, twórcy gry małżeńskiej „Przekonaj mnie!”.

Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być jeszcze lepiej!