Zanurzenie w Słowo pt.:Fundament i owoc mojego życia (Łk 6, 43-49) "Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro..."

Rodzaj:
Rekolekcje
Data rozpoczęcia:
13.01.2024 08:30
Data zakończenia:
13.01.2024 20:00
Diecezja:
Warszawsko-praska
Miejscowość
Ostrówek
Koordynator:
s. Marietta Kruszewska
Telefon:
730153707
Koszt:
130 zł
Uczestnicy:
Kobiety, Małżeństwa, Mężczyźni, Starający się o potomstwo, Związki nieskramentalne
Zapraszamy na Zanurzenie w Słowo które odbędzie się 13 stycznia
Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi ks. Dariusz Szyszka i Siostry Jezusa Miłosiernego.
Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości serca na łaskę Pana, by słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to stało się w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach Ewangelii. I Ty możesz podążać za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście słowa Bożego również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz „słowa życia wiecznego”, to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Bogiem, gdzie już nie ma lęku i smutku, rozpaczy i beznadziei.
W styczniowym „Zanurzeniu w Słowo” wątkiem kluczowym będzie pytanie na jakim fundamencie buduję swoje życie i jakie są tego owoce. Kto lub co jest wątkiem przewodnim, wokół którego toczy się moje życie? Jakie owoce modlitwy, pracy, relacji już widzę a jakie chce jeszcze osiągnąć? Czy na dobrym fundamencie buduję i czy w dobrym kierunku idę?
Na spotkanie do Domu Św. Faustyny zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja woli, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez ks. Dariusza i Siostry Jezusa Miłosiernego.
W rytm tego dnia są wpisane posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zaczynamy o 9.00 i kończymy o 20.00.