Krajowy Duszpasterz Rodzin: spotkajmy się na Jasnej Górze

Opublikowano: 9 września 2016 r.

Serdecznie Drodzy Małżonkowie,

Radość miłości, o której mówi i pisze Ojciec Święty Franciszek jest środkiem komunikowania wszystkim prawdy o Bogu, który kocha człowieka i pragnie dla niego jak najlepiej. Bóg nie zostawia nas samych w codziennych zmaganiach, ale posyła do nas ludzi: rodziców, krewnych, męża i żonę. Zaprasza także każdego wierzącego, aby odkrywał głębię sakramentu miłości prowadzony przez Maryję Matkę pięknej miłości.

Jako małżeństwa, rodziny, duszpasterze i doradcy życia rodzinnego od wielu lat realizujemy tę misję stawania się świadkami miłości radosnej, przebaczającej, miłości na wzór samego Boga. Wiemy, że każda rodzina przeżywa swoje osobiste radości
i dramaty. Wiemy, że każda i każdy z nas potrzebuje w natłoku codziennych wydarzeń spojrzeć w niebo i uwierzyć, że Bóg jest blisko.

Tym czasem oddechu i spoglądania w niebo jest zawsze Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę do tronu Matki i Królowej Narodu Polskiego. Tam udało się podjąć wiele dobrych decyzji, tam uczymy się miłości ofiarnej i przebaczającej. Wreszcie tam, u Matki, modlimy się i cieszymy sobą nawzajem.

Centralnym punktem pielgrzymowania jest zawsze Eucharystia, na której małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie. Dla wielu to świadectwo wierności, uczciwości małżeńskiej i bliskości wyrażonej w taki sposób staje się motywem do podjęcia nowych postanowień i przemiany życia małżeńskiego
i rodzinnego.

Chcemy, aby jak najwięcej osób mogło rozpalić w sobie ten charyzmat Bożej miłości. Dlatego zapraszam na pielgrzymkę wszystkie małżeństwa i rodziny.

ks. Przemysław Drąg

Dyrektor

Krajowego Ośrodka

Duszpasterstwa Rodzin