Przemyśl pamięta o nienarodzonych

Opublikowano: 29 grudnia 2016 r.

W święto Świętych Młodzianków – betlejemskich dzieci zamordowanych na rozkaz Heroda – na przemyskim Cmentarzu Głównym odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową dedykowaną dzieciom nienarodzonym, nieochrzczonym, bezimiennym ofiarom aborcji. 

Uroczystość odbyła się 28 grudnia br. z inicjatywy Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Stowarzyszenia Świeckich Doradców Życia Rodzinnego „Miłość i odpowiedzialność” i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej. Obrzędowi poświęcenia przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, który w słowie wprowadzenia zaznaczył: „Zgromadziliśmy się w liturgiczne święto Świętych Młodzianków, aby utrwalić pamięć o dzieciach nienarodzonych, nieochrzczonych i bezimiennych – niemych ofiarach aborcji. Tych, których twarzy – jak mówił św. Jan Paweł II – nie poznała nawet własna matka. Nasza obecność jest wyrazem nadziei, że dzieci te doświadczają błogosławionych owoców niezgłębionego miłosierdzia Bożego”.
 
W myśl słów błogosławieństwa tablica staje się znakiem, który będzie pobudzać wszystkich ludzi dobrej woli do pełnego szacunku i obrony życia każdego poczętego dziecka, umacniać nadzieję zbawienia dzieci nienarodzonych, nieochrzczonych, bezimiennych, niemych ofiar aborcji, a serca obciążone ciężarem winy napełniać promieniami miłosierdzia.
 
Źródło: Archidiecezjalne Radio FARA