Tydzień Małżeństwa

Opublikowano: 30 stycznia 2017 r.

Dokładnie tydzień przed Dniem św. Walentego, a więc 7 lutego, w Warszawie i kilku innych miastach w Polsce rozpoczną się obchody Tygodnia Małżeństwa. Celem inicjatywy jest promocja dobrej jakości relacji małżeńskiej i budowanie społeczeństwa opartego na szczęśliwym życiu rodzinnym.

Termin obchodów przypada każdorazowo w dniach 7-14 lutego, w nawiązaniu do popularnego święta walentynek. Większość wydarzeń warszawskich odbędzie się w Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11. Oprócz stolicy inicjatywę podjęły też: Trójmiasto, Wejherowo, Chałupy, Jastarnia, Kuźnica, Zielona Góra, Elbląg i Chodzież.

– Tydzień Małżeństwa to wydarzenie pokazujące sens i piękno trwałego związku małżeńskiego. Idea obchodów rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych i od lat dziewięćdziesiątych realizowana jest w wielu krajach na świecie – mówi Joanna Korzeniewska z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Tydzień Małżeństwa to świętowanie na różnych płaszczyznach, uwzględniających rozmaite aspekty życia. Dlatego w programie przewidziano otwarte warsztaty i wykłady wspierające rozwój więzi małżeńskiej, wydarzenia pozwalające w atmosferze wspólnej zabawy odnowić i rozszerzyć relacje, wyjście do kina lub muzeum, a także rozegranie scenariusza gry przygodowej lub udział w krótkim kursie tańca.

W współtworzenie tego przedsięwzięcia włączają się różne instytucje, zarówno te, które angażują się bezpośrednio na rzecz mądrego budowania trwałych i dojrzałych relacji małżeńskich – jak ośrodki wsparcia psychologicznego i duszpasterstwa rodzin, jak i takie, które kreują przyjazny klimat Miasta Stołecznego Warszawy, oferując np. parom małżeńskim możliwość bezpłatnej wizyty w teatrze lub restauracji. Tydzień Małżeństwa w Polsce odbędzie się dzięki zaangażowaniu Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Program wydarzenia i zapisy na stronie http://www.tydzienmalzenstwa.pl/program/167-warszawa.

Program wydarzenia w Elblągu i zapisy na stronie http://mtmelblag.pl.tl/.

Źródło: www.ekai.pl