Warszawski Marsz Świętości Życia

Opublikowano: 27 marca 2017 r.

W najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, ulicami stolicy przejdzie XII Marsz Świętości Życia. Jest on demonstracją w obronie prawa do życia każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest narodzony czy nie.

Nazwa Marszu nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca – w Święto Zwiastowania Pańskiego. Kościół w Polsce ustanowił taki dzień w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium Vitae z 1995 r, ogłoszonej właśnie 25 marca.
Udział w Marszu jest publicznym opowiedzeniem się po stronie życia. Jest też wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci.

Marsz składa się z dwóch części. Diecezja Warszawsko-Praska rozpoczyna Mszą Świętą w Bazylice katedralnej Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła. Archidiecezja Warszawska rozpoczyna Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Po Mszach Świętych obie części Marszu łączą się na Placu Zamkowym, gdzie będzie trwał Happening Pro life. Następnie Marsz wyrusza w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża.

Podczas marszu będzie prowadzona akcja „Pielucha dla malucha”. Pieluchy, mleko, zupki, kaszki, artykuły pielęgnacyjne zebrane 2 kwietnia trafią do podopiecznych Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.
Organizatorzy zachęcają uczestników marszu, by zamanifestowali radość kolorowym strojem.

Program
11.00 Msze Święte: Archikatedra Warszawska i Katedra Warszawsko-Praska
12.40 Wymarsz w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża
13.00 Zakończenie marszu pod Bazyliką Świętego Krzyża