Konferencja o kłopotach z płodnością

Opublikowano: 26 kwietnia 2017 r.

„Od niepłodności do spełnionego życia” – na konferencję poświęconą interdyscyplinarnemu podejściu do kłopotów z płodnością zapraszają Fundacja Instytut Nadziei oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wydarzenie dedykowane jest kobietom i mężczyznom, parom doświadczającym niepłodności oraz wszystkim zainteresowanym pogłębieniem swojej wiedzy na temat trudności prokreacyjnych.
Na 13 maja br. zaplanowano inspirujące wykłady i spotkania ze specjalistami w dziedzinie niepłodności oraz osobami, które przeszły już swoją drogę od niepłodności do spełnionego życia, a także spotkania tematyczne i rozmowy w kuluarach przy kawie i herbacie oraz w trakcie obiadu. W ramach konferencji uczestnicy spotkania dostaną m.in. książkę wydawnictwa Znak pt. „Nadzieję na nowe życie – poradnik dla marzących o dziecku” poświęconą interdyscyplinarnemu ujęciu tematu niepłodności.

Doświadczenie niepłodności to najczęściej bardzo bolesny i trudny czas w życiu pary marzącej o zostaniu rodzicami. Niejednokrotnie wiąże się ono z przeżywaniem comiesięcznych rozczarowań, poczuciem bycia niezrozumianym, odrzuconym, „wybrakowanym”, gorszym.

Niepłodność wpływa na poczucie kobiecości i męskości, na życie intymne pary, na marzenia i plany, na poczucie spełnienia i radości. Przedłużające się starania o dziecko są dla małżonków czasem wielu niełatwych decyzji, poszukiwania przyczyn trudności, leczenia. By przejść drogę od niepłodności do spełnionego życia potrzebna jest fachowa pomoc zespołu specjalistów, rzetelna wiedza, dobre słowo i zrozumienie oraz mądre wspieranie nadziei na nowe życie.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny (po wcześniejszej rejestracji) na stronie www.spelnionezycie.pl. Szczegółowe informacje tutaj.