Spotkanie Rodzin w Dublinie: „Chcemy szerzyć radość przeżywania Ewangelii małżeństwa i rodziny”

Opublikowano: 22 sierpnia 2018 r.

„Chcemy szerzyć radość życia w miłości, radość przeżywania Ewangelii małżeństwa i rodziny” – powiedział ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin, o IX Światowym Spotkaniu Rodzin, które odbywa się od 21 do 26 sierpnia 2018 roku w Dublinie.

W spotkaniu weźmie udział papież Franciszek. Światowe Spotkania Rodzin zapoczątkował Jan Paweł II w 1994 roku w Rzymie. Delegatami Konferencji Episkopatu Polski na spotkaniu są bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, ks. Przemysław Drąg z Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin oraz rodzina pani Marty Kuczaj-Wierzbickiej i pana Henryka Kuczaja z Archidiecezji Krakowskiej.

„Światowe Spotkania Rodzin są pewną kontynuacją refleksji nad małżeństwem i rodziną w konkretnych warunkach współczesnego świata. To spotkanie łączy cały świat. Rodziny przyjeżdżają ze wszystkich kontynentów, aby szerzyć radość życia w miłości, radość przeżywania Ewangelii małżeństwa i rodziny” – powiedział ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin.

Tegoroczny temat spotkania skupia się wokół Adhortacji Apostolskiej „Amoris laetitia”: „Ewangelia Rodziny: radość dla świata”. „W ciągu tych trzech dni kongresowych chcemy zastanowić się w jaki sposób  rodzina chrześcijańska może stawać się radością dla całego świata. Każdego popołudnia będzie odprawiana Eucharystia, która będzie jednoczyć wszystkich małżonków i promować wartość dzielenia się miłością” – podkreślił ks. Drąg.

„Przyjeżdżamy z radością, że możemy tutaj być, uczyć się radości Ewangelii, radości rodziny. Chcemy podzielić się tym z innymi” – zaznaczył ks. Drąg.

www.episkopat.pl