Randka już po raz siódmy: Uczynić życie małżeńskie Eucharystią i tańcem

Opublikowano: 29 stycznia 2019 r.

Już po raz siódmy małżonkowie formowali się podczas randki małżeńskiej pod hasłem „Życie to taniec” w domu rekolekcyjnym w Rościnnie zorganizowanej przez Referat Rodzin. W tym roku w dniach 26/27 stycznia 2019 roku uczestniczyły 24 pary. Specyfiką tej randki była dodatkowa nauka tańca przeprowadzona przez nauczyciela tańca. Każda para otrzymała też specjalne statuetki ukazującą tańczącą parę. Z kolei na Mszy św. małżonkowie prowadzeni byli przez komentarze, czytane przez parę animatorów.

„Tegoroczna randka ukazała ważną rolę tańca w życiu małżonków. Taniec oprócz wielu zalet rozrywkowych, wprowadza także pełną ład i harmonie do życia małżeńskiego” – podkreśliła, że pani mgr Teresa Niewiadomska – diecezjalna doradczyni i współorganizatorka randki.

Zapytani małżonkowie o osobiste wrażenia z randki podkreślali, że jest to czas, który mogą spędzić razem. czas tylko we dwoje czysto w zabieganym świecie.

Jak mówi ks. kan. dr hab. F. Jabłoński – diecezjalny duszpasterz rodzin: „Randka składa się z kilku części: wykładu, Mszy św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, uroczystej kolacji i zabawy tanecznej z wodzirejem. Jej celem jest ukazanie małżonkom różna formy komunikacji małżeńskiej zarówno z Bogiem, jak i między sobą”. Z perspektywy tych kilku lat widzę, że uczestnicy po takiej randce zaczynają trochę inaczej patrzeć na przeżycie i uczestnictwo we Mszy św., zauważają, że zabawa przygotowana i animowana przez wodzireja jest o wiele bogatsza i efektywniejsza”.

W dotychczasowych randkach uczestniczyło ok. 150 par z diecezji.

Zobacz galerię zdjęć fot. ks. F. Jabłoński