Zakończyły się spotkania rejonowe Duszpasterstwa Rodzin

Opublikowano: 28 marca 2019 r.

W terminie od lutego do marca br. odbyły się spotkania rejonowe dla Duszpasterzy i Diecezjalnych Doradców Życia Rodzinnego.

Spotkania mają charakter cykliczny, odbywają się co roku, na terenie całej Polski, trwają dwa dni. Celem spotkań rejonowych jest zapoznanie się ze specyfiką i funkcjonowaniem Duszpasterstwa Rodzin w danym rejonie.

Duszpasterstwo Rodzin podzielone jest na sześć rejonów: rejon południowy, północny, wschodni, zachodni, centralny i pomorski.  Do każdego rejonu przynależy kilka diecezji. Za organizację spotkania odpowiedzialna jest co roku inna diecezja. W spotkaniu uczestniczą: biskup miejsca, przedstawiciel Rady ds. Rodziny KEP, pracownicy Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin oraz Duszpasterze i Diecezjalni Doradcy Życia Rodzinnego danego rejonu.

W tym roku spotkania odbywały się w nawiązaniu do hasła pracy rocznej Duszpasterstwa Rodzin „Towarzyszenie małżeństwom w mocy Ducha Świętego”. Podjęto zagadnienia związane z aktualną sytuacją małżeństw i rodzin w Polsce, omówiono kwestie dotyczące duszpasterstwa stanowego, przygotowania narzeczonych do małżeństwa, podjęto tematy z dziedziny prawa rodzinnego, psychologii oraz teologii rodziny. Ważnym akcentem spotkań była wspólna modlitwa oraz obecność w sanktuariach i miejscach kultu.

bch/KODR

Szczegółowa relacja z wybranych spotkań rejonowych:

REJON PÓŁNOCNY

REJON WSCHODNI

REJON ZACHODNI

REJON POŁUDNIOWY