24. marca 2019 r. do Domu Pana odeszła śp. Janina Chodyko. Prekursorka działań pro-life na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i nie tylko. Wyjątkowa osoba, jedna z najstarszych i najbardziej wytrwałych wielbicieli najsłabszych.

Pani Janina w latach 70. i 80. wykonując zawód pielęgniarki odwiodła wiele kobiet od zaplanowanych zabiegów aborcji, która w tamtym czasie była rutynowym zabiegiem wykonywanym niemal w każdym szpitalu ginekologiczno-położniczym przez wszystkie dni tygodnia kilka razy dziennie. Skupiła wokół swoich działań osoby, które poprzez modlitwę i konkretną pracę oraz pod troskliwą, duchową opieką biskupa Majdańskiego utworzyły wówczas pierwsze, szczecińskie środowisko pro-life. Pani Janina do ostatnich dni swojego życia związana była z działaniami polskich obrońców życia i mimo choroby bardzo aktywnie uczestniczyła we wszystkich inicjatywach podejmowanych przez Polską Federacją Ruchów Obrony Życia i szczecińskich działaczy pro-life.

Za tę heroiczną postawę wobec życia poczętego w 2013 r. abp Andrzej Dzięga oraz całe szczecińskie środowisko pro-life podziękowali p. Janinie. Niech jej gorliwość i odważna postawa staje się inspiracją dla każdego z nas. Pamiętajmy o niej w modlitwie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 28 marca w Szczecinie.

Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

www.jedenznas.pl