Ich córka żyła tylko godzinę, ale zdążyła zmienić wiele serc

Opublikowano: 8 sierpnia 2019 r.

Regina i Erik mieli już ośmioro dzieci i właśnie spodziewali się dziewiątego. Ich dom wypełniało podekscytowanie, ale nie wszystko szło tak, jak powinno…

Badanie w 4. miesiącu nie pozostawiło wątpliwości: dziewczynka miała rozszczep kręgosłupa i trisomię 18. Jedyną opcją dla Reginy i Erika było życie – bez względu na wszystko. Szukali miejsca, w którym mogliby przyjąć maleństwo w najlepszy możliwy sposób i zdecydowali się obdarzyć zaufaniem Neonatal Comfort Care Program w Nowym Jorku.

Od tego momentu wszystko się zmieniło – mówi Regina. – Byliśmy spokojni, mimo świadomości problemów, ponieważ wiedzieliśmy, że córka będzie przyjęta, zaopiekowana i kochana.

Caeli urodziła się 18 czerwca 2014 roku, i mimo że żyła poza łonem niecałą godzinę, w każdej chwili otaczała ją miłość rodziców i rodzeństwa. „Śpiewaliśmy i każde z nas miało okazję potrzymać ją w ramionach – opowiada Erik. – W pewnym sensie był to radosny moment”. Żyjąc niecałe 60 min, Caeli pozostawiła trwały ślad w życiu rodziny i tych, którzy uczestniczyli w pogrzebie. „Dla Boga nie ma różnicy, czy życie jest długie czy krótkie – przekonuje Regina. – Życie Caeli było bardzo krótkie, ale było pełnym życiem!”.

www.pl.aleteia.org