Rada Rodziny powołana. Premier: chcemy tworzyć najlepsze rozwiązania dla kobiet

Opublikowano: 5 grudnia 2019 r.

– Wzmocnijmy rolę kobiety w rodzinie, życiu społecznym, pracy. Chcemy tworzyć najlepsze rozwiązania dla kobiet, które umożliwią jak najlepsze wychowanie dzieci i dadzą fundament wartości, by odeprzeć działania ideologiczne destabilizujące rodziny – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości powołania Rady Rodziny.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powołała Radę Rodziny. Podczas uroczystości szef rządu mówił, że jednym z głównych zadań Rady będzie tworzenie odpowiedniej przestrzeni do rozwoju dla dzieci i młodzieży.

Skład Rady

W skład Rady weszli m.in. posłowie PiS Anna Maria Siarkowska, Dominika Chorosińska i Piotr Uściński, szefowa Związku Dużych Rodzin 3+ Joanna Krupska, prezes Fundacja Mamy i Taty Marek Grabski, a także wiceprezes PKO BP Rafał Antczak oraz wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju i były wiceminister pracy Bartosz Marczuk.

Na stanowisko przewodniczącej wybrana została Dorota Bojemska, prywatnie matka ośmiorga dzieci.

Wzmocnienie roli kobiet

Mateusz Morawiecki skierował też prośbę do Rady Rodziny o kolejne pomysły i rozwiązania w obszarze usług publicznych, w obszarze działania administracji państwowej i samorządowej w obszarze życia społecznego. Premier stwierdził, że to na barkach kobiet, „wspaniałych żon, mam, babć, sióstr, córek spoczywa w dużym stopniu życie rodziny”, jednak – jak mówił – również mężczyźni mają „obowiązek, żeby wspierać i pomagać paniom”.

– Chcemy tworzyć najlepsze rozwiązania również dla kobiet, które umożliwią z jednej strony jak najlepsze, jak najbardziej owocne, piękne wychowanie dzieci, a z drugiej strony dadzą ten fundament wartości, fundament aksjologiczny, a więc pozwolą odeprzeć te czasami bardzo sprytnie prowadzone działania ideologiczne dla destabilizacji rodziny – powiedział premier.

– Wzmocnijmy rolę kobiety i w rodzinie, i w życiu społecznym, i w pracy, i w karierze zawodowej tak, żeby wszystko można było we właściwy sposób pogodzić ze sobą – dodał.

www.polskieradio24.pl