„Uczcij z nami Rok Jana Pawła II” – Powstała inicjatywa 2020 Dla Życia

Opublikowano: 17 grudnia 2019 r.

„Uczcij z nami Rok Jana Pawła II” – pod takim hasłem trwa ogólnopolska akcja 2020 Dla Życia – poinformowała KAI Jowita Kostrzewska, zaangażowana w działalność ruchów pro-life.

Inicjatywa zrodziła się w sercu Łukasza Grabałowskiego i jego żony Doroty z Częstochowy w kinie podczas oglądania filmu „Nieplanowane”. Polega na ofiarowaniu Mszy św. w intencji całkowitego zaprzestania grzechu aborcji, zgłoszeniu daty i miejsca Mszy św. przez formularz na stronie internetowej oraz zaproszeniu innych do modlitwy.

Jak podkreśla Łukasz Grabałowski, „bardzo ważna i mocna jest modlitwa wspólnoty”. – Jestem przekonany, że taka modlitwa jest bardzo skuteczna. Jako naród i państwo wciąż nie potrafimy poradzić sobie z grzechem aborcji. Zamówienie Mszy św. w intencji całkowitego zaprzestania grzechu aborcji jest konkretnym darem dla św. Jana Pawła II z racji setnej rocznicy jego urodzin w 2020 r. – podkreśla Grabałowski w rozmowie z Radiem Fiat.

– Pragniemy, żeby każdego dnia w 2020 roku, gdzieś w Polsce była odprawiana Msza Święta w intencji o całkowite zaprzestanie grzechów aborcji w Polsce – czytamy na stronie akcji.

Inicjatorzy akcji zachęcają, aby wziąć udział w zamówionej Mszy Świętej i zaprosić do uczestnictwa w niej swoich bliskich i znajomych.

www.ekai.pl