Abby Johnson w Polsce!

Opublikowano: 23 stycznia 2020 r.

W lutym do Polski przyjedzie Abby Johnson. Kiedyś pracowała jako dyrektor kliniki Planned Parenthood w USA, od niedawna jest zaangażowana w ruchy pro-life. Jej historię można obejrzeć w filmie “Nieplanowane”, który od miesięcy bije rekordy popularności w Polsce. Z Abby Johnson będzie można się spotkać w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Warszawie i Rumii.

Jako jedna z najmłodszych dyrektorów kliniki Planned Parenthood w USA, Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Głęboko wierzyła w słuszność tego, co robiła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co zmieniło jej życie.

 

Abby Johnson zaczynała karierę jako wolontariuszka w Planned Parenthood. Z czasem awansowała na dyrektorkę placówki w Teksasie. Pewnego dnia asystując podczas aborcji zobaczyła na usg nienarodzone dziecko, które próbowało uchronić się przed narzędziami używanymi przez lekarza w trakcie zabiegu.  To był przełomowy moment.  Sama, w młodości dokonała dwukrotnie aborcji.  W tej chwili wspiera tych, którzy podobnie jak ona przeżyli nawrócenie i chcą zacząć żyć na nowo.

Na spotkania w Polsce zaprasza wszystkich.

– Spotkajmy się i porozmawiajmy. Nawet jeśli nie macie jednoznacznych poglądów na temat aborcji. Nawet jeśli popieracie aborcję, przyjdźcie i wysłuchajcie mojej historii. Proszę również ludzi w Polsce o modlitwę – mówi A. Johnson.

Spotkania są otwarte, bez biletów wejściowych. Data i miejsce spotkań:

11.02, godz. 17.30 – Bydgoszcz – Parafia pw. św. Marka Ewangelisty (Fordon), ul. Salezjańska 1

12.02, godz. 17.15 – Kraków – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (Łagiewniki)

13.02, godz. 17.30 – Piła – Parafia pw. św. Jana Bosko, ul. Libelta 3

14.02, godz. 17.30 – Rumia – Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, ul. NMP Wspomożenia Wiernych 1

15.02, godz. 17.30 – Warszawa – Bazylika Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53

Wszystkie spotkania rozpoczną się modlitwą przebłagalną za grzechy przeciwko życiu. Następnie odprawiona zostanie Msza Święta, a po niej Abby Johnson wygłosi świadectwo swojego życia.

Organizatorem przyjazdu Abby Johnson do Polski jest salezjański Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie. Spotkanie jest też okazją do promocji najnowszej książki Abby Johnson „Ściany będą wołać”. Publikacja zawiera świadectwa lekarzy i personelu klinik aborcyjnych. Wszyscy oni nawrócili się i dzisiaj działają w ruchach pro-life. Wielu z nich pomogła sama Abby. Jest bowiem założycielką fundacji „I nie było już nikogo”, która zajmuje się udzielaniem pomocy materialnej oraz duchowej byłym pracownikom przemysłu aborcyjnego.

Więcej informacji na temat przyjazdu Abby Johnson do Polski można znaleźć na stronie abbywpolsce.pl.

www.jedenznas.pl