Tato! Gdzie ja mam te plemniki? Dzieci pytają - rodzice odpowiadają

Opublikowano: 21 maja 2020 r.

Nota o książce

Poradnik stawiający sobie za cel pomoc rodzicom w szczególnie kłopotliwym i częstokroć trudnym obszarze tematycznym, jakim jest rozmowa z dzieckiem o seksualności.

«Czy z przedszkolakiem należy rozmawiać o seksie? Czy to nie jest za wcześnie? Co on z tego zrozumie? Na takie pytania rodziców odpowiadam krótko: Nie mamy wyboru, musimy rozmawiać z naszymi dziećmi o seksualności. Dlaczego? Po pierwsze, nasze dzieci są inteligentne. Od najwcześniejszych lat bacznie obserwują rzeczywistość i starają się ją zrozumieć. Klasyczne pytanie o to, skąd się biorą dzieci, nie jest przejawem zepsucia, ale logiczną konsekwencją obserwacji świata (…). Po drugie, rodzice są odpowiedzialni za to, z jakich źródeł dziecko będzie czerpać informacje (…). Jeśli nie będzie pytało rodziców o tę sferę życia, całą wiedzę zaczerpnie z otoczenia, z tzw. ulicy» (Z książki)

dr Marek Babik – autor licznych publikacji naukowych z zakresu wychowania seksualnego, twórca i realizator warsztatów, dotyczących tej tematyki, przeznaczonych dla nauczycieli i wychowawców. Szczególnie interesują go tzw. obszary trudne, uznawane jako tabu, m.in. problematyka seksualności małego dziecka. W swoich opracowaniach obok niezbędnej teorii stara się kłaść duży nacisk na praktykę, podpowiadając rodzicom proste, ale skuteczne metody wychowawcze. Prywatnie mąż oraz tata córki i trzech synów.

Fragmenty video

Marek Babik Tato! Gdzie ja mam te plemniki?

www.wydawnictwowam.pl