Rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów po diecezjach w Polsce

Opublikowano: 25 września 2023 r.
Błogosławiona Rodzina Ulmów nawiedzi w kolejnych dniach peregrynacji każdy region archidiecezji częstochowskiej, a spotkania odbędą się w następujących miejscach:
24 i 30 września – Bazylika archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie
25 września – Bazylika św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu
26 września – Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myszkowie
27 września – Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia w Wieluniu
28 września – Kolegiata św. Lamberta w Radomsku
29 września – Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Pajęcznie
30 września – Bazylika archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie

W sobotę 30 września relikwie zostaną przekazane do diecezji sosnowieckiej. Relikwie w poszczególnych diecezjach będą przebywać od sobotniego popołudnia i w następną sobotę zostaną przekazane do kolejnej diecezji. Peregrynacja potrwa do września 2024 r.

O tym, że rodzina to dziś wielkie wyzwanie dla nas mówił w homilii abp Adam Szal, metropolita przemyski. Wskazał, że jest ona, tak jak to dali w przykładzie swojego życia bł. Ulmowie, miejscem szacunku dla innych, szacunku dla bliźnich potrzebujących pomocy. – Dobra rodzina to miejsce rzeczywistej wspólnoty, a istotną katechezą dla dzieci jest przykład rodziców, przykład opieki nie tylko nad nimi, ale też szacunku dla rodziców, teściów, dla tych, którzy przychodzą do naszych domów, troski o bliźnich potrzebujących pomocy. To wielkie wyzwanie dla nas, temu wyzwaniu sprostali Ulmowie – mówił abp Szal.