III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa „Niech Pan sprawi, że wydacie owoc”

Opublikowano: 22 listopada 2023 r.

W czasie wieloletniej działalności Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych oraz wyrosłego z tej wspólnoty Stowarzyszenia Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” spotkaliśmy setki małżeństw, które doświadczały bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko. Takich małżeństw jest bardzo dużo statystycznie co szósty związek doświadcza problemów z płodnością. To spora grupa stosunkowo młodych ludzi, o które – jako Kościół – powinniśmy się zatroszczyć. Niepłodność to ogromny problem; stres związany z nim psychologowie porównują ze stresem odczuwanym po śmierci najbliższych. Pary niepłodne często zamykają się w swoim trudnym doświadczeniu, ciężko im o nim mówić, przez to czują się niedostrzegane i
pomijane – mówią inicjatorzy.

Stowarzyszenie wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się w III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa „Niech Pan sprawi, że wydacie owoc”.
Zapraszają do zorganizowania w niedzielę 17 grudnia 2023 r. obchodów tego Dnia w każdej parafii.

Aby ułatwić organizację wydarzenia, przekazują do użytku księży cały komplet materiałów www.abrahamisara.pl

Zapraszają także do uczestnictwa w centralnym wydarzeniu Dnia Modlitw w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W ramach obchodów centralnych odbędą się 17 grudnia 2023 r.:
12.30 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Artura Ważnego (w górnym kościele),
13.45 – krótka konferencja „Jak mur zmienić w most”. O specyficznych trudnościach w przeżywaniu niepłodności oraz o drodze dojrzewania psychicznego i duchowego opowie Magdalena Foss – Kita, socjolożka, psychoterapeutka, mężatka, członek wspólnoty Chemin Neuf.

Pierwszy Dzień Modlitw o Dar Potomstwa odbył się 5 grudnia 2021 r., a drugi 11 grudnia 2022 r.. W oba dni w ramach uroczystości centralnych w
Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie miała miejsce msza św. oraz tematyczna konferencja. Do modlitwy w tych dniach włączyło się wiele parafii.