Rekolekcje połączone z warsztatami POŻEGNANIE NIEPRZYWITANYCH

Rodzaj:
Warsztaty
Data rozpoczęcia:
24.05.2024 18:00
Data zakończenia:
26.05.2024 15:00
Diecezja:
Ełcka
Miejscowość
Smolany
Koordynator:
Monika Zubowicz
Telefon:
+48508529492
Plakat:
Koszt:
350
Uczestnicy:
Kobiety, Małżeństwa, Mężczyźni, Rodziny, Starający się o potomstwo, Związki nieskramentalne
Zapraszamy na rekolekcje połączone z warsztatami 'Pożegnanie Nieprzywitanych’. To propozycja dla osób po stracie dziecka, które poprowadzą: ks. Wojciech Szychowski, psycholog i psychoterapeuta oraz Inga Nyc, psycholog i psychotraumatolog.

Rekolekcje mają dwa filary. Pierwszy to filar duchowy, a drugi to filar psychologiczny (emocjonalno – przeżyciowy). Podczas rekolekcji będzie czas na modlitwę, adorację czy Eucharystię, ale również chcemy dać przestrzeń i pozwolić osobom domknąć proces żałoby. Przewidziany jest też czas na indywidualne spotkania z prowadzącymi, nie zabraknie również czasu wspólnego na rozmowy, wymianę doświadczeń czy wsparcie jakie osoby podzielające ten sam los mogą sobie dać.

Warsztaty w Domu Rekolekcyjnym w Smolanach, Smolany 16, 16-515 Smolany. Odbędą się one w dniach 24-26 maja 2024 roku. Koszt uczestnictwa wynosi 350 zł/os. Zapisy ruszą 15 marca. Formularz zgłoszeniowy pojawi się na stronie www.wdr.diecezja.elk.pl.

***

Prowadzący o sobie:

Ks. Wojciech Szychowski

Jestem księdzem katolickim w Archidiecezji Warszawskiej. Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie również podjąłem studia doktoranckie. Skończyłem całościowe czteroletnie szkolenie w Warszawskiej Szkole Psychoterapii Gestalt i jestem w trakcie certyfikacji w EAGT (European Association for Gestalt Therapy). Jestem członkiem PSPRC (Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Rozwoju Człowieka). Prowadzę diagnozę psychologiczną i psychoterapię osób dorosłych w języku polskim i włoskim w formie stacjonarnej i on-line. Interesuję się hagioterapią oraz szeroko rozumianymi nieprawidłowościami w obszarze życia duchowego. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje poprzez szkolenia, warsztaty i konferencje naukowe w Polsce i zagranicą. Swojąpracę poddaje stałej superwizji.

Inga Izabela Nyc

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem. Prowadzę terapię w podejściu EMDR. Ukończyłam szkolenie z zakresu terapii EMDR I i II stopnia pozwalające mi na prace z traumami prostymi i złożonymi, oraz szkolenia dotyczące pracy z żałobą: „Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie”, „Praca z żałobą po śmierci samobójczej”, „Praca z żałobą po poronieniu”, „Psychologiczne działania interwencyjne w przypadku śmierci bliskiej osoby”, a także szkolenie Treningu Umiejętności Społecznych (certyfikat 13/TUS15/W09/2009). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Prowadzę terapię osób dorosłych w ramach której udzielam pomocy psychologicznej osobom dotkniętym skutkami przeżytych traum. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, Fundacji Nagle Sami oraz Prywatnej Poradni Psychologicznej. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach, seminariach. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji.