Wakacje z Biblią

Rodzaj:
Rekolekcje
Data rozpoczęcia:
07.07.2024 16:00
Data zakończenia:
15.07.2024 10:00
Diecezja:
Wrocławska
Miejscowość
Poronin
Miejsce:
Koordynator:
Ewa Borzęcka
Telefon:
531 171 500
Strona www:
Koszt:
1950
Uczestnicy:
Kobiety, Małżeństwa, Mężczyźni, Rodziny, Starający się o potomstwo
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek…

„Jaka jest wola Boża względem twojego życia?” W Biblii nie znajdziemy żadnego wersetu, który mówiłby o tym, jaki zawód powinniśmy wybrać, gdzie mamy mieszkać czy też z kim mamy się ożenić. Jednak napomnienia zawarte w Słowie Bożym, wytyczne linie, przykazania i zachęcenia dają nam konkretne i nieomylne wejrzenie w wolę Bożą względem nas we wszystkich aspektach naszego życia.
Apostoł Paweł pisze, że „Całe Pismo przez Boga jest natchnione …” (II List do Tymoteusza 3,16) W niektórych tłumaczeniach jest napisane, że całe Pismo jest zainspirowane przez Boga.
Czy kiedykolwiek myślałeś o tym? Biblia jest inspirowana przez samego Boga! To jest Boże Słowo, które zawiera Jego mądrość, Jego dobroć, Jego intencje, Jego sądy, Jego serce. Czy jesteś tak bardzo zainteresowany tym, by zrozumieć wolę Bożą, że spędzasz czas przy Jego Słowie?

Co, gdzie, kiedy?!

CO:

Dni dla Rodziny – temat: Wakacje z Biblią.
Jest to doskonałe połączenie rekolekcji tematycznych z odpoczynkiem. Do południa małżonkowie uczestniczą w warsztatach, a popołudniu mają czas dla siebie i swoich dzieci. Jeden cały dzień przeznaczony jest na rodzinną wyprawę po górach.

GDZIE:

Szpiglasowy Residence w Poroninie-Stasikówce

KIEDY:

• 7 lipca (godz. 16:00) – 15 lipca (godz. 10:00) 2024 r.

INWESTYCJA W RODZINĘ:

1950 zł – osoba dorosła (małżeństwo 3 900 zł)
1400 zł – dziecko w wieku 12 -18 lat
900 zł – dziecko 2 -12 lat
100 zł – dziecko do 2 lat

Uwaga, dzieci do lat 2 nie mają osobnej porcji obiadowej oraz łóżka z pościelą – zachęcamy przyjechać z własnym łóżeczkiem turystycznym.

Na kwotę do zainwestowania składa się wiele czynników, a cena ostateczna uwzględnia zakwaterowanie (8 noclegów), wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja), materiały dla dorosłych i dla dzieci, prowadzących oraz koszty związane z pobytem osób zajmujących się dziećmi w trakcie zajęć rodziców, ubezpieczenie oraz podatek.
Jeśli koszty mają być jedynym powodem nie skorzystania z warsztatów – skontaktuj się z nami, zobaczymy co da się zrobić.

DLA KOGO: Dla rodzin, które mają odwagę i pragnienie serca, by odkrywać i pełnić w swoim życiu wolę Pana Boga. Dla tych, którzy chcą poznać piękno i moc treści Pisma Świętego. Szczególnie zapraszamy małżeństwa, które nie są jeszcze w żadnej wspólnocie. Na turnusie jest obecny ksiądz.

KTO ORGANIZUJE: Fundacja dla Rodziny (non profit)

KONTAKT Z OSOBĄ ODPOWIEDZIALNĄ: Ewa Borzęcka, tel. 531 171 500, e-mail: fundacja@dlarodziny.eu

Kilka technicznych informacji

Zakwaterowanie

Poronin-Stasikówka:
Na rodziny czekają komfortowe i stylowe o wysokim standardzie pokoje. Każdy wyposażony jest w wygodne łóżka przy których znajdują się lampki nocne, pojemną szafę, biurko oraz telewizor smart TV. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę, zestawy ręczników i suszarkę do włosów. Dodatkowym udogodnieniem jest grzejnik, na którym można wysuszyć mokre rzeczy. Większość pokoi ma balkony z których widać piękną, górską scenerię.
Do dyspozycji gości jest bezpłatny i monitorowany parking, pralnia, sala zabaw dla dzieci, sala bilardowa, dwa aneksy kuchenne, kącik kawowy.
W obiekcie można korzystać z darmowego i bezprzewodowego internetu.
Dodatkowo od 1 maja (a jeśli pogoda pozwoli to wcześniej) zostanie udostępniony gościom bezpłatnie zewnętrzny BASEN, w którym woda będzie podgrzewana co najmniej do 27 stopni Celsjusza. Za dodatkową opłatą będzie można skorzystać także z sauny i jacuzzi.

Diakonia wychowawcza

Podczas większości zajęć będzie zorganizowana diakonia wychowawcza do dzieci w wieku od 3 do 12 lat.
Przewidziane są bloki tematyczne zajęć (ruchowe, plastyczne itp.), a jednym z nich będzie także formacja duchowa dzieci i młodzieży dostosowana do przedziału wiekowego.
Konferencje będą nadawane przez internetową stację radiową, więc będzie można je słuchać przez np. komórkę ze słuchawkami (udogodnienie dla rodziców z dziećmi 0 – 3 lat).

Wstępny plan

Typowy dzień zaczniemy między 7.30 a 8:00.
Po wspólnym śniadaniu będzie konferencja, rozmowa małżeńska, spotkanie w małej grupie, Msza Św.
Od obiadu (ok. 13.30) do kolacji (ok. 18.00) będzie czas dla Waszej rodziny – spacery, wędrówki, wspólne rozmowy, czas z dziećmi.
Wieczorem, po kolacji, będzie jeszcze krótki blok zajęć, który zakończy się ok. godz. 21:00 wspólną modlitwą.
Podczas trwania turnusu jeden dzień przeznaczony będzie na rodzinną górską wycieczkę.

Fundacja dla Rodziny, której celem jest pomaganie małżeństwom i rodzinom w budowaniu i wzmacnianiu relacji w rodzinach. Swoje działania opiera na wartościach chrześcijańskich. Posiada status organizatora turystyki (organizuje wyjazdy wakacyjne, warsztaty, kursy i biwaki).