Weekend podstawowy dla małżeństw. Spotkania małżeńskie

Rodzaj:
Rekolekcje
Data rozpoczęcia:
24.03.2023 18:00
Data zakończenia:
26.03.2023 15:00
Diecezja:
Krakowska
Miejscowość
Krzeszowice
Koordynator:
Spotkania Małżeńskie Kraków
Telefon:
731 765 410
Plakat:
Uczestnicy:
Małżeństwa
Rekolekcje te adresowane są do wszystkich małżeństw i ich celem jest przede wszystkim poprawa relacji między mężem i żoną. Mają charakter intymny/indywidualny – nie ma omawiania na forum grupy problemów każdej pary z osobna. Rekolekcje prowadzi zespół animatorów, w skład którego wchodzą trzy małżeństwa i ksiądz.
Spotkania są zamknięte, tzn. odbywają się w domu rekolekcyjnym, rozpoczynają się w piątek o godzinie osiemnastej, kończą w niedzielę około piętnastej. Warunkiem uczestnictwa jest decyzja na udział w całości. Nie ma możliwości dojeżdżania z domu na zajęcia (nawet jeśli ktoś mieszka w pobliżu), nie można też zabrać ze sobą dzieci. Każde małżeństwo ma do dyspozycji oddzielny pokój, łóżka są z pościelą.
Wszystkie formy pracy są zasadniczo przeznaczone dla par katolickich. Mają one możliwość poznać pełniej istotę sakramentu małżeństwa przeżywaną w codziennym życiu. Ale zapraszamy także pary, które nie są blisko związane z Kościołem. Wiele z nich po Spotkaniach Małżeńskich popatrzyło – jak sami mówią – w nowy sposób na Pana Boga i Kościół.