Zanurzenie w Słowo: Czemu płaczesz?, Kogo szukasz? Czy kochasz Mnie bardziej? Leki i pragnienia w moim życiu!

Rodzaj:
Rekolekcje
Data rozpoczęcia:
20.04.2024 08:30
Data zakończenia:
20.04.2024 20:00
Diecezja:
Warszawsko-praska
Miejscowość
Ostrówek
Koordynator:
s. Marietta Kruszewska
Telefon:
730153707
Koszt:
130 zł
Uczestnicy:
Kobiety, Małżeństwa, Mężczyźni, Starający się o potomstwo, Związki nieskramentalne
Zapraszamy na Zanurzenie w Słowo które odbędzie się 20 kwietnia
Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi ks. Dariusz Szyszka i Siostry Jezusa Miłosiernego.
Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości serca na łaskę Pana, by słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to stało się w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach Ewangelii. I Ty możesz podążać za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście słowa Bożego również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz „słowa życia wiecznego”, to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Bogiem, gdzie już nie ma lęku i smutku, rozpaczy i beznadziei.
W tym Zanurzeniu w Słowo które odbywać się będzie w czasie wielkanocnym będziemy skupiać się na dwóch spotkaniach. Spotkaniu Magdaleny z Jezusem Zmartwychwstałym i spotkaniu Piotra z Jezusem Zmartwychwstałym. Spotkania te są pełne emocji, miłości, obawy, bólu i radości. Spróbujemy odnaleźć się w tych emocjach, i odpowiedzieć sobie na pytania, jakie zadaje Jezus Magdalenie i Piotrowi, a więc i każdemu z nas. Popatrzymy na Jezusa, który niesie nadzieję, zbawienie i PRZEBACZENIE.
Na spotkanie do Domu Św. Faustyny zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja woli, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez ks. Dariusza i Siostry Jezusa Miłosiernego.