Papież zwraca uwagę na piękno małżeństwa

Opublikowano: 2 czerwca 2021 r.
W intencji modlitewnej na miesiąc czerwiec papież zauważa, że małżeństwo, które stanowi wielkie marzenie Boga dla człowieka jest wspaniałą przygodą na całe życie. Mężowi i żonie każdego dnia towarzyszy Jezus, który jest oparciem w ponurych i trudnych dniach wspólnej podróży. Małżeństwo jest również związkiem trwającym. To moc sakramentu, z której można czerpać jak ze źródła, aby kochać, przebaczać i otwierać serce na potrzeby innych.

Franciszek poleca również, aby modlić się za stojących w obliczu decyzji o zawarciu małżeństwa, aby dobrze się do niego przygotowali. Ojciec Święty zapewnia, że małżeństwo wcale nie wyszło z mody i że jego czasy nie minęły. Ważne, aby nie obwiać się zawierzyć wspólnej przyszłości Bogu, który zawsze nam towarzyszy.

– Czy to prawda, co niektórzy mówią, że młodzi ludzie nie chcą się żenić, szczególnie w tych trudnych czasach? Zawarcie małżeństwa i dzielenie życia to piękna rzecz. Jest to podróż pełna zaangażowania, czasem trudna, czasem skomplikowana, ale warto ją podjąć. W tej podróży przez całe życie żona i mąż nie są sami, towarzyszy im Jezus. Małżeństwo nie jest tylko aktem „społecznym”; jest powołaniem, które wypływa z serca, jest świadomą decyzją na całe życie, która wymaga szczególnego przygotowania. Proszę, nigdy o tym nie zapominajcie. Bóg ma dla nas marzenie, miłość i prosi nas, abyśmy uczynili je naszym. Uczyńmy naszą miłość, która jest marzeniem Boga – podkreślił papież.

Narzeczeni aż do grudnia 2021 roku będą mogli otrzymać ten odpust odmawiając różaniec i jednocześnie spełniając zwykłe warunki otrzymania odpustu (spowiedź sakramentalna, komunia święta oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego: Ojczenasz, Zdrowaś Maryjo).

Poniżej udostępniamy rozważania różańcowe dla narzeczonych, przygotowane przez Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Materiały są dostępne w trzech językach: polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim.